KONFERENCJA

"Specjaliści dla autyzmu 2018"

Jak skutecznie pomagać dzieciom z autyzmem i ich rodzinom

ZAREJESTRUJ SIĘ

GDZIE?

Kujawska Szkoła Wyższa,
ul. Okrzei 94, Włocławek

KIEDY?

7 kwietnia 2018

KONSULTACJE

W trakcie trwania konferencji oraz w przerwie, dostępny będzie Punkt Konsultacyjny dla rodziców zaniepokojonych zachowaniem swoich dzieci lub z podejrzeniem autyzmu.

Wstęp jest bezpłatny
Obowiązuje wcześniejsza rejestracja
Decyduje kolejność zgłoszeń – ilość uczestników jest ograniczona

O KONFERENCJI

Konferencja „Specjaliści dla autyzmu” to spotkanie specjalistów ze…specjalistami. Są nimi nie tylko terapeuci, wychowawcy i nauczyciele. Najaktywniejszymi specjalistami są rodzice. To oni spędzają z dzieckiem największą ilość czasu i wnoszą w ich życie odpowiednie wartości. Dbają o ich zdrowie, jakość życia oraz wszystkie potrzeby.

Konferencja „Specjaliści dla autyzmu” to nie tylko odpowiednie narzędzia do pracy z dzieckiem. To nie tylko informacja, gdzie i jaka terapia. To przede wszystkim siła i energia do działania, dostrzeganie wyzwań, a nie problemów.

O PROGRAMIE

Wystąpienia prelegentów pokażą, że autyzm to nie koniec świata, choć wymaga przemyslanego, kompleksowego wsparcia terapeutycznego.

Pokażemy standardy takiego wsparcia, porozmawiamy o fundamentach terapii. Cała dyskusja ma jednak ukazywać, że nie samym autyzmem człowiek żyje. Czyli jak nie być rodzicem lub terapeutą wiecznie walczącym lub ostatecznie przegranym. Jak cieszyć się życiem i relacjami z osobami ze spektrum.

PROGRAM

09:00 – rejestracja uczestników

09:20 przywitanie i przedstawienie prelegentów

09:30 – 10:10 – Jak wykorzystać nowoczesne technologie w pracy z dziećmi z ASD?  |  Dawid Maj – DrOmnibus

10:10 – 11:00 – Emocje i potrzeby rodziców, dzieci z Asd oraz ich rodzeństwa | Nikodem Sadłowski – bloger na RockDaddy | autor książki „Słowo na A”

11:00 – 11:50 – Osoby niepełnosprawne ze spektrum autyzmu w szkolnictwie wyższym  | mgr Maciej Oksztulski, doktorant prawa, osoba ze spektrum autyzmu

11:50 – 12:50 – Przerwa

12:50 – 13:50 – Nie terapia, a wsparcie. O potrzebach dziecka ze spektrum autyzmu  | dr Joanna Ławicka – Fundacja Prodeste

13:50 – 14:20 – Wsparcie rodziców dzieci z autyzmem- przegląd badań i wnioski praktyczne | dr Beata Płaczkiewicz – PWSZ Płock

14:20 – 15:00 Temat wystąpienia do potwierdzenia | PECS Poland

15:00 zakończenie

EDYCJA 2017

REJESTRACJA NA KONFERENCJĘ

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych podanych w formularzu rejestracji przez administratora danych, w rozumieniu Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. z 2014 poz. 1182 z późn. zm.), którym jest Ośrodek Wspierania Rozwoju Neuromind, ul. Wiejska 12C, kod pocztowy 87-800 Włocławek, w celu prawidłowej rejestracji. Oświadczam także, że zostałam/em poinformowana/ny o przysługującym mi prawie dostępu i poprawiania treści moich danych osobowych oraz odwołania zgody na ich przetwarzanie w każdym czasie, a także o dobrowolności podania przeze mnie danych osobowych. Potwierdzam, że podane przeze mnie dane są prawdziwe.
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingowych i otrzymywanie od Ośrodek Wspierania Rozwoju Neuromind, ul. Wiejska 12C, za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej i drogą wiadomości smsowych informacji handlowych w rozumieniu art. 2 pkt 2 ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. z 2002 r., nr 144, poz. 1204, z późn. zm.).

Konferencja organizowana przy współudziale:

Jesteśmy oficjalnym Partnerem Programu BadaBada
Kujawska Szkoła Wyższa
DrOmnibus
Facebook